Haberler
« geri

Ulus Yapı 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk deprem ihtisas fuarı olan Seismic Safety fuarında kendi üretimi olan deprem simülatörünü sergiledi.

Kocaeli depreminin canlandırıldığı simülatöre ilgi yoğundu. Deprem İzolasyon Derneği’nin katılımıyla sergilenen simülatörün üzerine iki adet hücreli aspiratör yerleştirilerek, bir tanesi Acrefine® yaylı sismik izolatörleriyle, diğeri ise açık yaylı titreşim izolatörleriyle monte edildi. “Sismik Korumalı Ekipman” ve “Sismik Koruma Yapılmamış Ekipman” olarak ayrıştırılan bu iki fan, simülatör üzerinde gerçek bir depremin yıkıcı etkisine maruz bırakıldı. Sismik korumasız ekipmanın devrilmesi, sismik korumalı ekipmanın ise depremden hiçbir şekilde etkilenmeden işlevine devam etmesi canlı olarak sergilendi. Ulus Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eren Kalafat ve Genel Müdür Okan Sever tarafından gerçekleştirilen sunumlar eşliğinde sergilenen deprem simülatörü, katılımcıların ve ziyaretçilerin büyük ilgisini topladı.

Ulus Yapı ayrıca bu fuarda iki farklı faaliyet dalı olan YAPILARDA SİSMİK İZOLASYON VE GÜÇLENDİRME ile TESİSAT VE EKİPMANLARDA SİSMİK KORUMA uzmanlık alanlarını ilk kez bir arada sergiledi.